Slide1

Witamy na stronie

Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy

 

Infolinia
PR

Aktualności

ZK OZZL wyraża stanowczy sprzeciw wobec publicznego orzekania o winie lekarza przez wysokich funkcjonariuszy państwowych - zanim jeszcze sprawa została osądzona.

Bydgoszcz dnia 23 lutego 2007r.


Stanowisko
ZK OZZL w sprawie działań CBA i Ministra Sprawiedliwości w szpitalu MSWiA w Warszawie

Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy wyraża stanowczy sprzeciw wobec publicznego orzekania o winie lekarza przez wysokich funkcjonariuszy państwowych - zanim jeszcze sprawa została osądzona. Jest to szczególnie drastyczne nadużycie w przypadku oskarżeń o zabójstwo. Nieusprawiedliwione są też pokazowe formy zatrzymania lekarza w miejscu pracy, przy zastosowaniu środków operacyjnych. W ocenie OZZL działania te miały na celu zdyskredytowanie środowiska lekarskiego oraz podważenie zaufania pacjentów do lekarzy, zwłaszcza w obliczu zgłaszanych przez środowisko lekarskie postulatów dogłębnej reformy opieki zdrowotnej i zapowiedzi protestu, jeśli do tej reformy nie dojdzie.

Efektem tych działań stało się już pogorszenie funkcjonowanie opieki zdrowotnej w zakresie transplantacji narządów, które i bez tego napotykało w naszym kraju na duże trudności. Niewątpliwym skutkiem jest też kreowanie fałszywego obrazu, że „każdy lekarz to łapówkarz” .

W ocenie OZZL ta szczególna forma zastosowanych działań ma również na celu ukrycie faktu, że rządzący od lat pozostają głusi na propozycje - zgłaszane przez OZZL - skutecznej likwidacji korupcji w ochronie zdrowia, polegającej na zmianach systemowych w finansowaniu i organizacji opieki zdrowotnej.


Zarząd Krajowy OZZL

Do wiadomości:
Minister Sprawiedliwości – Zbigniew Ziobro,
Szef CBA – Mariusz Kamiński
Minister Zdrowia – Zbigniew Religa,
Media

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco.

i icon

Zarzad krajowy OZZL

ul. Gdańska 27, 85-005 Bydgoszcz

mail icon

+48 52 372 08 83

ozzl@ozzl.org.pl