Slide1

Witamy na stronie

Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy

 

Zdrowa Praca
PR

Aktualności

Regulamin strajku na terenie Szpitala ……………………..Strajk rozpoczyna się 10.05.2007. dwugodzinną akcją protestacyjną. W godzinach 11-13.00 odbędzie się zebranie informacyjno-protestacyjne dla wszystkich lekarzy szpitala. 15.05. jest dniem strajku jednodniowego. 21.05.2007. rozpoczyna się strajk ciągły, który kończy się po spełnieniu postulatów strajkowych.
Szczegółowe formy strajku na terenie Szpitala ……………………..:
1. Lekarze wszystkich oddziałów ( z wyjątkiem hematologii, onkologii, pediatrii, neonatologii, psychiatrii, radioterapii) pracują w trybie ostrodyżurowym.
2. Nie wykonuje się zabiegów planowych, jedynie ratujące życie.
3. Lekarze przychodni przyszpitalnych i ambulatoriów pracują w trybie ostrodyżurowym w SOR i ambulatoriach dyżurnych, przychodnie pozostają zamknięte poza pomieszczeniami oznaczonymi „OSTRY DYŻUR – STRAJK”.
4. Wszyscy pacjenci planowi bez zagrożenia życia są odsyłani do lekarzy nie biorących udziału w strajku.
5. Od momentu rozpoczęcia strajku ciągłego, tzn. od 21 maja kupony RUM oraz karty statystyczne dotyczące procedur udzielanych przez lekarzy wszystkich jednostek (również wymienionych w p. 1) są przekazywane poprzez przedstawicieli każdej jednostki i pozostają w dyspozycji Komitetu Strajkowego.
6. Na skierowaniach na wszelkie badania i konsultacje należy dodatkowo napisać „zagrożenie życia - strajk”

W razie niespełnienia postulatów w ciągu 3 dni strajku ciągłego: od 4. dnia
7. Lekarze nie udzielają informacji o stanie zdrowia rodzinie (za wyjątkiem rodzin pacjentów nieprzytomnych, z chorobą psychiczną, dzieci).
8. Lekarze wystawiają zwolnienia na drukach ZUS ZLA, ale przekazują je do Komitetu Strajkowego, a pacjent otrzymuje jedynie zaświadczenia o niezdolności do pracy na drukach zaświadczeń o stanie zdrowia (nie dotyczy chorych psychicznie).

W razie niespełnienia postulatów w ciągu kolejnych 3 dni strajku ciągłego: od 7. dnia
9. Lekarze wystawiają recepty tylko na leki ratujące życie i przeciwpsychotyczne, pozostałe leki przepisywane będą w formie zaleceń na osobnej kartce do realizacji przez lekarza rodzinnego lub innego
10. W dalszym przebiegu strajku inne formy protestu pozostają do decyzji Terenowego Komitetu Strajkowego.

11. Strajk zakończy się pod dodatkowym warunkiem wypłacenia zapłaty za okres strajku.Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco.

i icon

Zarzad krajowy OZZL

ul. Gdańska 27, 85-005 Bydgoszcz

mail icon

+48 52 372 08 83

ozzl@ozzl.org.pl