Slide1

Witamy na stronie

Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy

 

PR

Aktualności

 

W prasie i na stronach internetowych pojawiły sie ogłoszenia dyrekcji szpitala w Nowym Targu o zatrudnieniu internistów i/lub kardiologów na dwóch oddziałach: internistycznym i internistyczno-kardiologicznym. 

 

Informujemy lekarzy, że ogłoszenia te nie są "normalnymi" ofertami pracy, jak to zwykle bywa. Dyrekcja szuka "zewnętrznych" lekarzy, którzy pomogą dyrekcji złamać opór lekarzy dotychczas zatrudnionych na w/w oddziałach. Lekarze ci bowiem zwolnili się grupowo z pracy protestując przeciwko zapowiedziom istotnego pogorszenia warunków (bezpieczeństwa!) ich pracy i bezpieczeństwa chorych. Szczegóły dotyczące konfliktu przedstawione są m. innymi na stronie medycyny praktycznej - tutaj  .

 

Zarząd Krajowy OZZL ponawnie zatem apeluje  do lekarzy internistów i kardiologów aby nie zatrudniali się w szpitalu w Nowym Targu – do czasu zakończenia obecnego konfliktu- , aby nie odpowiadali na apele i zachęty dyrekcji szpitala, bo uderzą w ten sposób nie tylko w swoich kolegów, ale - ostatecznie - w samych siebie. 

 

 

Zarząd Krajowy OZZL 

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco.

i icon

Zarzad krajowy OZZL

ul. Gdańska 27, 85-005 Bydgoszcz

mail icon

+48 52 372 08 83

ozzl@ozzl.org.pl