Slide1

Witamy na stronie

Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy

 

PR
Zespół Kryzysowy OZZL

Aktualności

 

Zarząd Krajowy OZZL przypomina, że lekarze rezydenci podpisują umowę o pracę z dyrektorem szpitala i - wobec tego dyrektora - mają takie same prawa pracownicze, jak inni lekarze, którzy nie są rezydentami i mają podpisane umowy o pracę. Jedyną różnicą jest administracyjne (na drodze rozporządzenie ministra zdrowia ) ustalenie wysokości płacy zasadniczej lekarza rezydenta. (dyrektor może ogólne wynagrodzenie rezydenta podnieść przez przyznanie dowolnego dodatku).

 

Lekarzy rezydentów dotyczy zatem (podobnie jak i innych lekarzy zatrudnionych na podstawie umowy o pracę) PROCEDURA WYPOWIADANIA WARUNKÓW UMOWY O PRACĘ W CZĘŚCI DOTYCZĄCEJ CZASU PRACY, a związana ze zmianą zapisu ustawowego o czasie pracy lekarzy radiologów, anatomopatologów i niektórych innych.

 

Jeżeli dyrektor chce zmienić czas pracy lekarza rezydenta z radiologii, to musi wręczyć mu wypowiedzenie zmieniające (jeżeli wcześniej zmienił odpowiednio regulamin pracy, gdzie znalazł się odpowiedni zapis o czasie pracy radiologów), a nie żadne porozumienie itp

 

Wręczanie takich "porozumień", a zwłaszcza sugerowanie lub przekonywanie, że podpisanie takiego "porozumienia" jest warunkiem kontynuacji rezydentury jest NADUŻYCIEM lub podstępem stosowanym przez dyrektora szpitala. 

 

ZK OZZL 

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco.

i icon

Zarzad krajowy OZZL

ul. Gdańska 27, 85-005 Bydgoszcz

mail icon

+48 52 372 08 83

ozzl@ozzl.org.pl