Slide1

Witamy na stronie

Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy

 

PR
Zespół Kryzysowy OZZL
EMBA

Aktualności

 

KOMUNIKAT ZARZĄDU REGIONU ŚLĄSKIEGO OGÓLNOPOLSKIEGO ZWIĄZKU ZAWODOWEGO LEKARZY z dnia 08 kwietnia 2014 r.

Kolejny wygrany proces OZZL w Tychach!

    Skarb Państwa - Prokuratura Rejonowa Sosnowiec Południe - na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego w Katowicach z dnia 19 marca 2014 roku - wypłaciła już pokrzywdzonym lekarzom, pracownikom O. Uraz.-Ortop. byłego Woj. Szp. Specj. Nr 1 w Tychach po 5000 zł (o tyle wnioskowali) tytułem odszkodowania za przewlekłość postępowania. Sąd wydał postanowienie bez przesłuchiwania lekarzy.

    Odszkodowania nie otrzymali pokrzywdzeni lekarze, którzy w październiku 2013 roku nie wyrazili woli złożenia skargi na przewlekłość postępowania w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych przez dyrektora szpitala poprzez zamknięcie w dniu 8 grudnia 2010 roku Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej bez wymaganej decyzji administracyjnej Wojewody tj. o czyn z art. 231 par. 1 Kodeksu Karnego.

    Wniosek: zawsze należy - w uzasadnionych przypadkach - składać skargi na przewlekłość postępowania prokuratorskiego lub sądowego celem: 
1. wywarcia presji na skrócenie często niesłychanie przewlekłych postępowań prokuratorskich lub sądowych, co zwykle uniemożliwia uzyskanie sprawiedliwego rozstrzygnięcia sporu,
2. uzyskania rekompensaty finansowej za doznaną krzywdę w kwocie do 20 tys. zł.

    Kolejna rozprawa sądowa w w/w sprawie odbędzie się w dniu 10 kwietnia 2014 r.

Maciej Niwiński
Przewodniczący Regionu Śląskiego OZZL

 

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco.

i icon

Zarzad krajowy OZZL

ul. Gdańska 27, 85-005 Bydgoszcz

mail icon

+48 52 372 08 83

ozzl@ozzl.org.pl