Slide1

Witamy na stronie

Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy

 

PR
Zespół Kryzysowy OZZL
EMBA

Aktualności

 

Bydgoszcz   06 maja 2014r.

 

Zaproszenie do udziału w pikiecie przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia

 

Zarząd Krajowy OZZL informuje, że  w czwartek 15 maja b.r. odbędzie się PIKIETA LEKARZY PRZED SIEDZIBĄ MINISTERSTWA ZDROWIA  w Warszawie, początek - godzina 12.00.

 

Zgromadzenie to jest elementem ogólnoeuropejskiego dnia protestu lekarzy, organizowanego przez FEMS Europejską Federację Związków Zawodowych Lekarzy (do której należy OZZL). 

 

Zasadniczym przesłaniem protestu jest hasło: POWSTRZYMAJMY ICH !  BROŃMY NASZEGO PRAWA DO ZDROWIA!  Jest to protest przeciwko działaniom rządów krajów europejskich, w tym Polski, które zmierzają do ograniczenia nakładów publicznych na ochronę zdrowia, przy zachowaniu dotychczasowego zakresu świadczeń formalnie gwarantowanych. Skutkuje to zmniejszeniem ilości lekarzy i pielęgniarek, zwiększeniem kolejek do leczenia, nadmiernymi oszczędnościami obniżającymi jakość leczenia.

 

Zjawiska te ze szczególnym nasileniem występują w Polsce, gdzie nakłady publiczne na opiekę zdrowotną oraz ilość lekarzy i pielęgniarek na 1000 mieszkańców  są najmniejsze wśród krajów UE, a zakres świadczeń formalnie gwarantowanych – największy, gdzie niedobór środków na leczenie i kolejki do świadczeń zdrowotnych są najdłuższe.

 

Zapraszamy wszystkich lekarzy do udziału w pikiecie.

 

Na godzinę 12. 30 przewidziano konferencję prasową, w której wezmą udział także lekarze z sąsiednich krajów, działacze FEMS.

 

Zarząd Krajowy OZZL

Krzysztof Bukiel – przewodniczący Zarządu    

Bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco.

i icon

Zarzad krajowy OZZL

ul. Gdańska 27, 85-005 Bydgoszcz

mail icon

+48 52 372 08 83

ozzl@ozzl.org.pl